PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11143}
7,5 11 723
oceny
7,5 10 1 11723
Tora Tora Tora
powrót do forum filmu Tora! Tora! Tora!

Klasyka

ocenił(a) film na 8

Stare dobre kino wojenne. Bez żadnych zbędnych wątków czy udziwnień (jak w Pearl Harbor). Jeden z nielicznych film ow amerykańskich w których z amerykanów nie robi sie super herosów. Wpełni zasługuje na 8/10

ocenił(a) film na 8
robKSC

Przede wszystkim jest zrobiony na zasadzie relacji z wydarzeń, bez wkręcania jakichś ubocznych wątków (np. miłosnych) dla większej oglądalności. Nie jestem historykiem, nie badam zgodności z faktami, ale podobała mi się taka "forma" filmu:):p

ocenił(a) film na 8
kinga709

Taka ,,forma" jest moim zdaniem znacznie lepsza dlatego ze ma poprostu wyznaczona grupę odbiorców. W większości filmów (szczególnie amerykańskich :D) upycha sie wątek historyczno/militarny i miłosny dla ,,podkrecenia" liczby widzów łącząc dwa style zeby na film poszli zarówno faceci jak i kobiety. Ja tam czegoś takiego nie popieram. Poprostu dla mnie miłość o wojna to nie sa dobra połączenia i dlatego Tora! Tora! Tora! jest bardzo dobrym filmem.

ocenił(a) film na 8
robKSC

O tym samym piszemy, tylko różnymi słowami:) U mnie 7, ponieważ nie lubię języka japońskiego, nic na to nie poradzę- nie lubię i już. Ale film jest bardzo dobry:)

ocenił(a) film na 8
kinga709

Też nie lubie japońskiego(to taki strasznie szybki bełkot :) ale angielski z japońskim akcent...nawet nie chce wiedzieć jakby to wyszło :)

ocenił(a) film na 8
robKSC

Tora tora tora to night ooo:)

robKSC

A gdzie wg was lepiej był przedstawiony atak ?

ocenił(a) film na 8
robKSC

Zgadzam się. Amerykańscy patrioci musieli się zadowolić ostatnim zdaniem Yamamoto o podrażnionym olbrzymie, rządnym zemsty :)

ocenił(a) film na 10
kalakatakimuru

Ale to było mądre zdanie:)

ocenił(a) film na 7
robKSC

"Pearl Harbor" to bardziej melodramat, a niżeli film wojenny, gdzie atak jednak schodzi tam na drugi plan.

ocenił(a) film na 10
robKSC

Dokładnie! Klasyka kina wojennego!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones