PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1508}

Spragnieni miłości

Fa yeung nin wa
7,9 26 106
ocen
7,9 10 1 26106
8,6 25
ocen krytyków
Spragnieni miłości
powrót do forum filmu Spragnieni miłości

Zegar

użytkownik usunięty

...przez cały film wskazówki zegara się cofały. Godziny były coraz wcześniejsze. Ciekawe jaka była symbolika tego zabiegu. Jakieś pomysły?

użytkownik usunięty

Narazie widziałem tylko raz i nie miałem czasu na głębszą refleksję, ale przeczytałem gdzieś, że bohaterowie filmów Kar-Waia to bohaterowie "czasu teraźniejszego", dla których nie liczy się specjalnie przeszłość (co dosłowinie wypowiada postać grana przez Lounga) ani przyszłość - być może stąd zegar. Jak znajdę czas na kolejny seans (do którego z pewnością dojdzie, bo mam na dvd i zrobił na mnie wielkie wrażenie) być może przyjdą inne przemyślenia;)
Pozdrawiam!

użytkownik usunięty

Szczerze mówiąc nie zwróciłam na to uwagi. Zależy w jakich momentach się cofały. Jeśli w tych, w których bohaterowie zastanawiali się nad przebiegiem znajomości ich współmałżonków to zapewne oznaczało to powrót do wydarzeń minionych, niejako powtarzanie przeszłości. Z kolei to mogłoby nie pasować do ogólnej koncepcji czasu, czyli wspomnianego zatopienia w teraźniejszości. Polecam książkę E. Mazerskiej "Uwięzienie w teraźniejszości i inne postmodernistyczne stany: Twórczość Wong Kar-Waia" ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones