PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8586}
7,4 226 557
ocen
7,4 10 1 226557
4,8 19
ocen krytyków
Pearl Harbor
powrót do forum filmu Pearl Harbor

Film obejrzałam w piątek i nadal jestem pod wrażeniem!
Przez pierwszą godzinę oglądamy historię miłości pilota i pielęgniarki, ale w jak pieknych okolicznościach przyrody. Niestety pilot wyjeżdża do Anglii i ....... A jego najlepszy przyjaciel zakochuje się w jego dziewczynie. Nie będę opisywać dalszych losów tych bohaterów, każdy kto film obejrzy będzie wiedział dlaczego. Podczas następnych 45 minut oglądamy atak na Pearl Harbor, to co widzimy jest niesamowite. Myślę, że zostało to przedstawione w miarę wiarygodnie. Jest to naprawdę bardzo dobra sekwencja w tym filmie, Ci którzy pójdą na niego tylko ze względów batalistycznych powinni być zadowoleni. Jeśli o mnie chodzi to film jest świetny, gdyby nie pokazano w nim tej miłosnej historii byłby tylko suchą relacją z pola walki, a tak mamy okazję zobaczyć melodramat, który wzrusza do łez. Wielu jest przeciwników tego filmu ale przecież to tylko kino, kino, które ma nas wzruszyć, podnieść adrenalinę i zabawić! To tylko kino ale kino najwyższych lotów! Gorąco polecam!

ocenił(a) film na 9
gonia

Re: Znakomity
Czytając twój komentarz, z całym szacunkiem, wydaje mi się, ze oglądąłyśmy dwa rózne filmy, o tkaich samych tytułach.... gdyż nazwanie "Pearl Harbor" kinem wysokich loów, to nie tlyko nadużycie, ale i zupełne minięcie się z prawdą. Chyba że mas zna myśli wysokie loty bombowców i nnych samolotów bojowych....
Sceny, niestety do łez nie wzruszają , wręcz przeciwnie, budzą pewne zażenowanie z powodu tandetności i taniego melodramatyzmu rodem z amerykańskich "soap operas"...
"Pearl Harbor" owszem, poziom adrenaliny podnosi, ale nie pwoeisz mi, że scena w której mały chłopiec patrzy na grób ojca stojący za stodołą jest wzruszająca i krotochwilna....
Rozwiąznaia wątków romantycznych są manieryczne, nudne i łatwe do przewidzenia.

Nawet sami twórcy filmu stwierdzili, że na lato nie opłaca się robić obrazów intelektualnych i ciężkich.....

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones