PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8586}
7,4 226 514
ocen
7,4 10 1 226514
4,8 18
ocen krytyków
Pearl Harbor
powrót do forum filmu Pearl Harbor

Jak w temacie. Jakie wymienilibyście cytaty, wypowiedzi bohaterów lub sceny, które zasługują na więcej uwagi, zainteresowania, przemyślenia i zapamiętania?

użytkownik usunięty
PiotrekGit

W filmach Bay'a nie ma zbytnio nad czym myśleć. To dość płytkie kino ;)

Niestety prawda, ale lubię jego niektóre filmy takie jak: Twierdza, Bad Boys, Wyspa, Armageddon i czy nawet pierwsze Transformersy. Ale Pearl Harbor to szkoła, jak nie należy kręcić filmów. Nie wiem na ile to wina scenariusza (chyba jednego z najgorszych jakie widziałem) czy samego Bay'a. Fakt, że przez pierwszą połowę film nie ma w sobie ciągłości. To zlepek ładnie nakręconych scen i nic więcej. Potem to już tylko atak Japończyków i odwet Amerykanów. Chce przez to powiedzieć, że w tym filmie nie ma nad czym się zastanawiać. A do zapamiętania to jedynie piękne zdjęcia i muzyka.

ocenił(a) film na 9
Midnite

No i już coś;) Zdjęcia i muzyka - SZCZERY RESPECT!

Nie do końca bym się z tym zgodził, że nic nie ma do zapamiętania. Scenariusz jak scenariusz - taki naiwny melodramat - ale wszak ten film się taki mieni. Choć bywały i lepsze melodramaty.

Niemniej, jak ktoś mawiał: "Każdy film warto oglądnąć CO NAJMNIEJ dwa razy. Chyba, że jest to film, którego nie warto oglądać W OGÓLE." Czy Pearl Harbor jest filmem, który nie warto oglądnąć ani razu? Trudno się zgodzić. A więc...

Nie jestem zagorzałym fanem tego gatunku ani tym bardziej ckliwych romansów, niemniej na skutek muzyki, zdjęć zapamiętałem ten film. A pewnie nie wzięło się to z przypadku.

Więc wracając do tematu wątku, ja bym jednak wymienił na przykład sekwencje scen i sytuacji, na których chyba bazuje ten film, czyli kiedy jeden niby ginie, a jego przyjaciel zakochuje się i "opiekuje" się jego dziewczyną, po czym tamten jednak "ożył" i odcina się w złości od przyjaźni, jednak w obliczu śmierci jeden z nich z powrotem jakby zobowiązuje swojego przyjaciela - miłosnego oponenta do zaopiekowania się dziewczyną i dzieckiem.

Zostało to pokazana w sposób, który mnie nie zaskoczył, ale jednak INACZEJ niż inne tego typu filmy w tym klimacie - właśnie na skutek tego konfliktu między uczuciami dwóch przyjaciół.

Myślę, że parę uwag i myśli by się jeszcze znalazło, ja dawno oglądałem ten film, a temat jest po to, aby wycisnąć i usystematyzować to, co warto wycisnąć i zapamiętać. Choć każdy będzie miał swoje przemyślenia, jednak zgodnie z cytowaną maksymą nie można dyskredytować zbyt wielu filmów;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones